Atrakcje

ATRAKCJE WĘGIERSKIEJ GÓRKI

PROMENADA SPACEROWA WZDŁUŻ RZEKI SOŁY

Wzdłuż rzeki Soły można spacerować pięknie wybrukowaną promenadą wzdłuż której jest dobrze rozwinięta infrastruktura z barami, restauracjami, placem zabaw dla dzieci, basenem miejskim, boiskiem, pensjonatami itp. Największą atrakcją jest most łukowy łączący promenadę z traktem cesarskim, którym przejdziemy na piękny punkt widokowy z którego rozpościera się widok na okolicę.
promenada

 

 MOST ŁUKOWY NAD SOŁĄ

Most został oddany do użytku w 2009r i wykonany z drewna afrykańskiego. Łączy on promenadę z parkiem oraz traktem cesarskim po drugiej stronie rzeki. W nocy jest pięknie podświetlony kolorowymi światłami. Ciekawostką jest to, że most to miejsce zakochanych, gdyż zakochani zaczęli do niego przypinać kłódki ze swoimi imionami.
most


TRAKT CESARSKI
Drogę tą wybudowano w XII wieku jako szlak komunikacyjny  łączący Kraków z Wiedniem. Trasa ta potocznie zwana Cesarską wynosi ok 2 km i biegnie wzdłuż rzeki Soły i malowniczych lasów. Po drodze natkniemy się na źródełko z pitną górską wodą, wodospad, miejsce do odpoczynku oraz punkt widokowy. Wzdłuż trasy rozmieszczone są tablice tematyczne, z których dowiesz się ciekawych rzeczy.
0593580310dac856d26613f2cac34951


ALEJA ZBÓJNIKÓW
W czerwcu 2009 roku odbył się plener rzeźbiarski w Węgierskiej Górce, którego efektem stała się Aleja Zbójników. Rzeźby te przedstawiają zbójników, którzy działali na Żywiecczyźnie. Zbójnictwo silnie wpisało się w tradycje góralskie co odzwierciedla się nadal w twórczości ludowej.
 DSC_1232_1 DSC_1235 DSC_1236DSC_1231 DSC_1240


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress